COVID-19   

jak se můžu sám doma léčit ?

Máte-li prokázaný pozitivní  PCR či antigenní test,  zůstaňte  doma v  minimálním kontaktu s okolím. Po Vašem kontaktování  Vám vystavíme izolaci, v které zůstanete minimálně 7 dní od + testu na covid. Snažte se po celou dobu zachovávat zvýšený protiinfekční režim (rouška, lépe respirátor FFP2 bez výdechového ventilu, vyšší hygiena rukou, důsledně užívat své prádlo, ručník, nádobí, vyhýbat se kontaktu s lidmi).

Po uplynutí izolace zavolejte do ordinace. V případě, že budete poslední 2 dny izolace doma bez jakýkoliv klinických obtíží (teplota, kašel, bolesti hlavy, kloubů, svalů..), izolace může být ukončena. V opačném případě vyčkáme s ukončením na 3 po sobě jdoucí dny bez příznaků.

A jak se můžete doma sami léčit? Covid 19 je virové onemocnění. Jde tedy o virózu, na kterou použijte běžně dostupné a volně prodejné léky:

  • na horečku 1 tbl Paralenu 500mg á 6-8 hodin (1000 mg se užívá proti bolesti, max denní dávka 3 g) ev. Ibalgin 200 -400 mg (funguje rovněž na bolest)
  • při bolestech v krku Strepfen po 6h, případně 3x denně Orofar, Jox 
  • na suchý kašel Levopront 3×1 tabletu (interval alespoň 6 hodin)
  • při změně na produktivní kašel (začne se vykašlávat) je vhodné ACC, Mucosolvan a nejlépe Erdomed 3x denně (volně prodejný je šumivý 225 mg)
  • jako podpora pak vitamín C 1000mg/den, vitamín D3 2000 IU/den, zinek 75 mg/den, B komplex, omega 3 mastné kyseliny 4g/den
  • oproti jiným virózám Covid zvyšuje krevní srážlivost, při těžším průběhu a déle trvajících horečkách jako prevence mozkové či srdeční příhody 75-125 mg/den kyseliny acetylsalicylové s jídlem (např. 1/4 Acylpirinu, který je volně prodejný)

Interpretace výsledků protilátek COVID-19 

- možné si jako samoplátce nechat vyšetřit v ordinaci ze žilní krve Ig M a Ig G protilátky

- cena Ig M  420 Kč     cena Ig G 420 Kč      laboratoř IFCOR

-  výsledky vyšetření protilátek SARS CoV-2 jsou uváděny v indexech pozitivity:

*  0-0,9 NEGATIVNÍ : nepravděpodobný kontakt s virem

*  0,9-1,1 HRANIČNÍ : nespecifická reakce, počínající nebo ustupující tvorba protilátek

více než 1,1 POZITIVNÍ : pravděpodobný kontakt s virem

Ordinace Dobronín              ordinacedobronin@gmail.com                   tel. 567 217 215
 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!